Firma BébéFolie pracuje obecnie nad nową wersją mat chłodzących dostosowanych do różnych typów siedzisk fotelików samochodowych i chwilowo nie są one dostępne.

 

Zainteresowany/a matą chłodzącą do fotelika samochodowego? Wypełnij poniższy formularz, a otrzymasz wiadomość e-mail z powiadomieniem o wprowadzeniu mat chłodzących do fotelików samochodowych. Oraz o ciekawej promocji 😉


Zgadzam się z Regulaminem Prywatności Strony

Regulamin Prywatności Strony BébéFolie

Maty chłodzące przeznaczona do wózków, nosidełek lub chust nie powinny być używana w fotelikach samochodowych. Kształt mat nie jest dostosowany do siedzisk fotelików samochodowych i może być kłopot z poprawnym ułożeniem maty w foteliku, a w efekcie z uzyskaniem poprawnej pozycji dziecka, co wpływa na prowadzenie pasów i ich zapięcie. Dodatkowo w wielu modelach fotelików nie ma możliwości, aby przełożyć pasy wewnętrzne fotelika przez otwory maty.

Maty chłodzące do wózków, nosidełek lub chust nie powinny być pozostawione w zamkniętych obiektach, bezpośrednio wystawionych na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas. Pozostawienie maty w samochodzie podczas upałów, może zniszczyć żel w niej zawarty.

Dla zobrazowania różnic w temperaturach, warto wiedzieć, iż gdy na zewnątrz panuje temperatura 35°C, w zaparkowanym samochodzie po około 35 minutach jest już prawie 50°C. Po upływie 50 minut – prawie 60°C. Mata bez kłopotu radzi sobie na zewnątrz przy temperaturze 35°C, lecz stała temperatura 60°C przez dłuży czas, nie jest wskazana i dlatego pozostawienie maty w samochodzie podczas upałów, może zniszczyć żel zawarty w macie.

Nie zalecamy też, długotrwałego przebywania w zamkniętym samochodzie. Nawet gdy temperatura otoczenia wynosi zaledwie około 25°C, przy dużym nasłonecznieniu wnętrze samochodu może stać się na tyle rozgrzane, że przebywanie w nim stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko dziecka, ale i dorosłych.

Firma BébéFolie pracuje nad wersją przeznaczoną do fotelików samochodowych. Planujemy, iż wersja maty chłodzącej dla dzieci do fotelików samochodowych dostępna będzie w trzecim kwartale 2019 roku.