Chcąc ochronić dzieci przed słońcem i upałem, często sięgamy po środki, które na pierwszy rzut oka wydają się być dobrym rozwiązaniem. Mowa tu o zakrywaniu wózka pieluszkami czy kocykami. To na pewno nie jest dobry pomysł.

Dlaczego nie powinno się zakrywać wózka kocykiem?

Dlatego, że grozi to przegrzaniem dziecka, które dużo gorzej znosi wysokie temperatury, niż osoba dorosła. Temperatura panująca wewnątrz zakrytego wózka, w porównaniu do niczym niezasłoniętego przy tej samej temperaturze otoczenia, może być nawet o kilkanaście stopni wyższa.

Brak obiegu powietrza wewnątrz jeszcze bardziej potęguje efekt, a w środku, zamiast zacienionego chłodu, tworzy się „szklarnia”.

Dodatkowo, działanie takie może zwiększyć potliwość, co w efekcie prowadzi do podrażnień i odparzeń delikatnej skóry dziecka.

 

Czasem nie  da się uniknąć spaceru w pełnym słońcu, jednak prawie zawsze można się na to dobrze przygotować. Rozwiązaniem jest stosowanie się do kilku prostych wskazówek.

 

  1.  Zawsze nakładaj na skórę swojej pociechy krem z  odpowiednio dobranym filtrem UV.
  2.  Zadbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu dziecka. Zabierz na spacer butelkę z mlekiem lub wodą i często podawaj dziecku do picia.
  3.  Przed rozszerzeniem diety maluszka – częściej niż zwykle zaproponuj mu mleko.
  4.  Na ramie wózka zmontuj parasolkę lub specjalną osłonkę przeciwsłoneczną, która uchroni dziecko przed bezpośrednim kontaktem z promieniami słonecznymi.
  5.  Czapka z daszkiem jest prostą i skuteczną metodą ochrony oczu i głowy.
  6.  Zatroszcz się o wzrok swojej pociechy dzięki okularkom przeciwsłonecznym z wysokim filtrem UV.
  7.  Nie pozostawiaj dziecka w pełnym słońcu. Ustawiaj wózek w cieniu.
  8.  Pozostaw możliwość przepływy powietrza. Osłoń część daszka wózka czy gondoli tak aby powietrze mogło swobodnie przepływać.
  9.  Użyj maty chłodzącej BébéFolie. BébéFolie to mata, która daje realny efekt chłodzenia, dzięki czemu nie tylko wpływa korzystnie na samopoczucie dziecka, ale pomoże także wyeliminować problem przegrzewania się jego organizmu i znacznie ograniczy potliwość dziecka.

Zobacz film gdzie pokazano różnicę temperatur w wózku z zasłoniętą gondolą oraz bez kocyka.